Solus OS Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[rezolvat] Gyachi

In jos

[rezolvat] Gyachi Empty Re: [rezolvat] Gyachi

Mesaj Scris de Vizitato Mier 6 Iun 2012 - 6:51

Din ce am găsit pe net, merge numai compilat din sursă.
Nu am găsit nici un pachet care să meargă pe Debian și SolusOS.
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

[rezolvat] Gyachi Empty [rezolvat] Gyachi

Mesaj Scris de rautatea Dum 8 Iul 2012 - 6:18

GATA ....... AM REZOLVAT SI MERGE CU TOT CU CAMERA... Twisted Evil pentru info si pachete apelati la je si va ajuta


ok...o sa mi cer scuze dar am editat putin chestia asta , si asta din cauza ca acum am avut putin mai mult timp si un alt laptop sa testez ...deci tot ce aveti de facut este :

navigati la menu/control center /software sources si bifati show debug and....asa si apoi bifati toate sursele de acolo ( asta am facut eu ) , apoi close si in terminal sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade ,apoi

downloadati tar.gz din linkul de mai jos,apoi extrageti unde vrea muschiul vostru si apoi foarte important INSTALATI CELE 3 libgtkhtml2 , NU CONTEAZA ORDINEA , abia apoi instalati deburile gyachi incepand cu cel care are terminatia .alldeb , si gata aveti gyachi 1.2.11.0 cu video chat....hihihi...


https://www.box.com/s/447702deba568cb403c2

...de aici va urez bafta multa , noroc si spor...

sper sa fie de ajutor

ps. pentru cine nu stie acest tutorial de instalare daca l pot numi asa este pentru solus os si debian nu pentru ubuntu si derivatele ...pentru ubuntu si derivatele aveti la sectiunea Ubuntu solutia data tot de subsemnatul...
ps.1 mii de scuze ca am uitat sa mentionez ...pachetele sunt pentru 64 bits ...dar daca doriti pentru 32 ...hmmm va costa o bere cand vin acasa ...glumesc numai sa spuneti si se rezolva

ps.2 mai adaug un link care sper ca e ok asta in cazul in care sunt probleme cu box

https://docs.google.com/open?id=0B7xrY9 ... mZkendEMzg
rautatea
rautatea
Admin
Admin

Mesaje : 90
Data de inscriere : 27/05/2012
Varsta : 50

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum