Solus OS Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Glume, Bancuri etc

2 participanți

In jos

Glume, Bancuri etc Empty Glume, Bancuri etc

Mesaj Scris de Vizitato Sam 1 Sept 2012 - 8:23

Profesoara scrie pe tabla: “Nu mam distrat deloc in “vacanta“, apoi ii intreaba pe elevi:
- Ce greseala am facut si ce trebuie sa fac ca sa o indrept ?
- Sa va cautati un amant! Ii raspunse un elev.
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Glume, Bancuri etc Empty Re: Glume, Bancuri etc

Mesaj Scris de adi Sam 1 Sept 2012 - 10:31

Laughing Laughing Laughing
adi
adi
Membru
Membru

Mesaje : 36
Data de inscriere : 25/05/2012
Varsta : 51
Localizare : BCN

Sus In jos

Glume, Bancuri etc Empty Re: Glume, Bancuri etc

Mesaj Scris de tom_1133 Lun 1 Oct 2012 - 10:48

Soferul unui dric incearca sa agate o fata pe strada:
- Hei papusa... ce zici de o plimbarica ?
- In masina aia ?!... sper ca glumesti!
- Sa glumesc ?... lumea moare ca sa faca o tura cu masina asta !


Bula vroia sa se urce in avion cu un pui de gaina, mic, galben si piuitor, ca sa il aduca cadou lui Bulisor.
-Domnule, zise stewardesa cea urita si batrina a Taromului, nu aveti voie cu animale in avion !
Se intoarce Bula in aeroport, se duce la WC, pune puisorul in chiloti si urca liber in avion.
Locul lui era langa o calugarita tanara si frumoasa. De atata uitat la bulanele ei, adormi Bula visand la ea.
Deodata, puisorul iese din chilotii lui Bula, scoate capul prin slitul pantalonilor si incepe sa piuie. Calugarita speriata incepe sa-l zgaltie pe Bula:
-Scoala domnule, scoala repede....
Speriat, Bula a tresarit uitindu-se in toate directiile:
-Ce e, unde, ce.....ce s-a intamplat ?!
-Omule, nu am deloc experienta in problemele astea, dar am impresia ca vi s-a spart un ou !


Seful intra intr-un birou:
- V-am spus de atatea ori: in timpul lucrului nu se fumeaza !
Unul din lucratori, uitandu-se la sef:
- Dar cine lucreaza ?


Ion se intoarce acasa noaptea tarziu dintr-un bar. Evident putea ca naiba a bautura (ca deobicei de fapt) dar s-a bagat incet in pat langa nevasta-sa care dormea deja.
A sarutat-o pe nevasta-sa pe obraz si a adormit. Cand s-a trezit, a vazut un tip ciudat care statea la capul patului, imbracat cu o roba alba:
- Cine dracu' esti ? intreaba Ion, si ce cauti in dormitorul meu ?
- Asta nu e dormitorul tau, iar eu sunt Sfantul Petru.
- Adica .... sunt mort ?! Nu se poate ! Mai am atatea lucruri de facut in viata ! Nici nu mi-am luat la revedere de la familie... trebuie sa ma trimiti inapoi !
- Ok... poti sa te reincarnezi dar... nu te putem trimite inapoi decat ca un caine sau o gaina.
Ion a fost devastat, dar stiind ca era o ferma nu prea departe de casa sa, a rugat sa fie trimis inapoi ca o gaina. Flash de lumina si *poof* s-a trezit acoperit de pene si ciugulind de pe pamant.
- Nu e chiar asa de rau, s-a gandit Ion, pana cand a simtit o chestie ciudata crescand in el. Cocosul s-a dus la el si i-a zis:
- Deci... tu esti gaina cea noua ? Cum iti place prima zi aici ?
- Nu e chiar asa de rau, zice Ion, dar am asa o senzatie ciudata, de parca o sa explodez
- Ovulezi, nu-mi spune ca n-ai mai facut niciodata un ou ?
- Niciodata !
- Eh... relaxeaza-te si lasa sa se intample.
Dar cateva secunde (destul de incomode) mai tarziu, un ou iese de sub coada sa.
Un sentiment intens de relaxare il cuprinde, iar emotiile il coplesesc, devenind mama pentru prima oara. Cand a facut al doilea ou, sentimentul de fericire a fost si mai coplesitor si a stiut atunci ca reincarnarea sa ca gaina a fost cel mai bun lucru care i s-a intamplat vreodata !
Cuprins de fericire, a continuat... si exact cand trebuia sa scoata si al treilea ou, a simtit o lovitura incredibil de puternica in ceafa si a auzit-o pe nevasta-sa:
-IOANE !!! Trezeste-te dracu' betiv nenorocit ! TE CACI IN PAT !!!
tom_1133
tom_1133
Membru
Membru

Mesaje : 15
Data de inscriere : 25/05/2012

Sus In jos

Glume, Bancuri etc Empty Re: Glume, Bancuri etc

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum