Solus OS Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sa ne cunoastem !

4 participanți

In jos

Sa ne cunoastem ! Empty Sa ne cunoastem !

Mesaj Scris de tom_1133 Vin 25 Mai 2012 - 0:27

Eu sunt Thomas.
Sunt din Bucuresti si am deosebita placere sa fiu primul care isi face cont pe SolusOS.forum Romania Very Happy
tom_1133
tom_1133
Membru
Membru

Mesaje : 15
Data de inscriere : 25/05/2012

Sus In jos

Sa ne cunoastem ! Empty Re: Sa ne cunoastem !

Mesaj Scris de cristi1973 Sam 26 Mai 2012 - 2:07

Salutare!
Sunt Cristi din Vrancea, fan LinuxMint dar foloseac cu plăcere și Xubuntu, SalineOS, ocazional Puppy Linux și de acum voi utiliza și SolusOS. Deși, fie vorba între noi, l-am testat decând era RC2.
cristi1973
cristi1973
Membru
Membru

Mesaje : 10
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 51
Localizare : Vrancea

http://www.pc-cescu.blogspot.com

Sus In jos

Sa ne cunoastem ! Empty Re: Sa ne cunoastem !

Mesaj Scris de adi Sam 26 Mai 2012 - 3:18

Salut sunt Adi si sunt din Constanta (rezident in BCN de 12 ani)si folosesc Ubuntu si
Linux Mint, iar acum m-am decis sa fac un pas inainte si sa instalez SolusSO .Nu stiu multe despre Linux dar ma descurc cu ajutorul dvs.
adi
adi
Membru
Membru

Mesaje : 36
Data de inscriere : 25/05/2012
Varsta : 51
Localizare : BCN

Sus In jos

Sa ne cunoastem ! Empty Re: Sa ne cunoastem !

Mesaj Scris de Vizitato Sam 26 Mai 2012 - 3:47

Salut, sunt Cristian din Turda, Cluj.
Eu am creat acest forum pentru SolusOS România și mai fac parte din echipa Linux Mint România.
Sunt utilizator de Linux Mint și fan Arch Linux.
SolusOS nu îl am instalat pe hdd, l-am testat numai pe stick și mi-a plăcut ce am vazut.
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sa ne cunoastem ! Empty Re: Sa ne cunoastem !

Mesaj Scris de sanyiX Sam 15 Sept 2012 - 16:31

Salut
Sunt Alex si utilizez Linux-ul de aproximativ 10 ani. Am inceput su Suse si Red Hot dar am virat rapid catre Ubuntu atunci cand a devenit utilizabil:) Cnad a intrat in scena Unity povestea mea de dragoste cu Ubuntu sa cam dus dracu' iar cand suportul pentru 10.10 s-a dus atunci am inceput sa caut ceva care sa-mi placa si cum Mate functioneaza rau cu Ubuntu am incercat Mint-ul care m-a cam dezamagit un pic pentru ca sunt obisnuit cu ceva diferit dar macar le multumesc dezvoltatorilor pentru Mate. In privinta Cinnamon-ului nu prea am inteles la ce-i bun dar ma astept la lucruri bune din partea lui pe viitor (probabil ca-s naiv- extrem de neconfigurabil cam ca Unity).
In fine:) revin si spun ca unul dintre membrii acestui forum m-a convins sa mai dau o sansa Debian-ului si am instalat Solus dupa ce migrasem deja spre Fedora caruia ii lipsesc destule dar care am reusit sa-l fac utilizabil in doar o zi in care m-am "luptat" cu el si cu noul pe care il reprezinta.
Realitatea este ca imi plac inceputurile si imi place cum se misca Solus mai putin meniul acela care miroase a microsoft. Dar cum este un linux cu Gnome 2 pe el poate fi lesne configurat si curatat de astfel de influente:)
sanyiX
sanyiX
Membru
Membru

Mesaje : 18
Data de inscriere : 15/09/2012

Sus In jos

Sa ne cunoastem ! Empty Re: Sa ne cunoastem !

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum