Solus OS Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Rezolvare problemei cu Flash Player

3 participanți

In jos

Rezolvare problemei cu Flash Player Empty Rezolvare problemei cu Flash Player

Mesaj Scris de Vizitato Mier 30 Mai 2012 - 14:23

Pentru a nu mai avea probleme cu video-urile creat pe Flash Player faceti exact ce scrie mai jos:

- stergeti flash player-ul care este default cu comanda: sudo apt-get purge flash-plugin-solus
- instalati flash player nonfree cu comanda sudo apt-get install flashplugin-nonfree
- curatati sistemul cu comanda sudo apt-get autoclean && sudo apt-get autoremove

Spor la navigare Smile
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Rezolvare problemei cu Flash Player Empty Re: Rezolvare problemei cu Flash Player

Mesaj Scris de tom_1133 Joi 31 Mai 2012 - 3:21

Multumesc, crismblog !

A functionat, numai am probleme cu flash playerul.
tom_1133
tom_1133
Membru
Membru

Mesaje : 15
Data de inscriere : 25/05/2012

Sus In jos

Rezolvare problemei cu Flash Player Empty Re: Rezolvare problemei cu Flash Player

Mesaj Scris de sanyiX Sam 6 Oct 2012 - 10:51

Excelent si rapid!
merci
sanyiX
sanyiX
Membru
Membru

Mesaje : 18
Data de inscriere : 15/09/2012

Sus In jos

Rezolvare problemei cu Flash Player Empty Re: Rezolvare problemei cu Flash Player

Mesaj Scris de sanyiX Sam 6 Oct 2012 - 11:04

A tinut minunea exact 3 minute:) nu mai "urla" dar am un harait permanent:(
sanyiX
sanyiX
Membru
Membru

Mesaje : 18
Data de inscriere : 15/09/2012

Sus In jos

Rezolvare problemei cu Flash Player Empty Re: Rezolvare problemei cu Flash Player

Mesaj Scris de Vizitato Sam 6 Oct 2012 - 13:47

Dacă dai click dreapta pe video > settings și debifezi 3d > ok
Îți revine sau nu?
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Rezolvare problemei cu Flash Player Empty Re: Rezolvare problemei cu Flash Player

Mesaj Scris de sanyiX Dum 7 Oct 2012 - 0:19

Scuze sunt un novice. Unde ar trebui sa dau clik de dreapta?Smile Ca pe video-ul in desfasurare in settings nu am asa ceva. In general nu incepe sa faca urat din prima, incepe dupa putin timp si o ia razna, in general dupa ce rulez cateva clip-ri sau cand dau drumul la player-ul din Gnome in acelasi timp cu cel din browser.
sanyiX
sanyiX
Membru
Membru

Mesaje : 18
Data de inscriere : 15/09/2012

Sus In jos

Rezolvare problemei cu Flash Player Empty Re: Rezolvare problemei cu Flash Player

Mesaj Scris de Vizitato Dum 7 Oct 2012 - 1:50

Instaleaza Solus OS Legacy ca poate ai probleme cu drivere-le de la placa video.
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Rezolvare problemei cu Flash Player Empty Re: Rezolvare problemei cu Flash Player

Mesaj Scris de sanyiX Dum 7 Oct 2012 - 2:17

L-am instalat inca de la inceput doar ca imi spune ceva de genul ca driverul este indisponibil ...
sanyiX
sanyiX
Membru
Membru

Mesaje : 18
Data de inscriere : 15/09/2012

Sus In jos

Rezolvare problemei cu Flash Player Empty Re: Rezolvare problemei cu Flash Player

Mesaj Scris de Vizitato Dum 7 Oct 2012 - 2:44

Chiar nu stiu cum sa te mai ajut.
Intra pe forumul http://linuxfans.ro/index.php si cere ajutor pentru ca sunt utilizatori de linux profesionisti pe forum.
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Rezolvare problemei cu Flash Player Empty Re: Rezolvare problemei cu Flash Player

Mesaj Scris de sanyiX Dum 7 Oct 2012 - 3:18

Merci! Am sa intru desi acum abea invat aceasta distributie la care vreau sa raman. Fedora mi se pare greu de configurat. Lipsesc multe chestii elementare si Solus mi se pare mult mai prietenos. In curand va trebui sa-mi iau alt laptop pentru ca pe asta il am de 5 ani fiind dim prima generatie cu procesor de 64. Sunt sigur ca pe o masina mai noua problemele de driver-e sunt mult diminuate.
sanyiX
sanyiX
Membru
Membru

Mesaje : 18
Data de inscriere : 15/09/2012

Sus In jos

Rezolvare problemei cu Flash Player Empty Re: Rezolvare problemei cu Flash Player

Mesaj Scris de rautatea Dum 7 Oct 2012 - 11:10

cam ciudata problema ta...hmmmm , daca sti putina engleza ai putea sa i expui problema direct lui ikey si sunt sigur ca te va ajuta , vezi pe main forum , adica aici

http://main.solusos.com/
rautatea
rautatea
Admin
Admin

Mesaje : 90
Data de inscriere : 27/05/2012
Varsta : 50

Sus In jos

Rezolvare problemei cu Flash Player Empty Re: Rezolvare problemei cu Flash Player

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum